واکسن گارداسیل + هزینه واکسن اچ پی وی

واکسن گارداسیل ، واکسن اچ پی وی

چه کسانی به واکسن گارداسیل یا واکسن پیشگیری از مبتلا شدن به زگیل تناسلی و ویروس اچ پی وی HPV نیاز دارند؟ چند دوز؟ عوارض جانبی آن چیست؟ پاسخ این سؤالات و موارد دیگر را بدانید.

اکثر سرطان های دهانه رحم با ویروس پاپیلومای انسانی که نوعی عفونت مقاربتی است در ارتباط هستند.

ایمن سازی گسترده با استفاده از واکسن گارداسیل یا واکسن HPV که با عنوان واکسن زگیل تناسلی هم شناخته می شود می تواند تأثیر سرطان دهانه رحم در سراسر جهان را کاهش دهد. در اینجا هر آنچه لازم است درباره این واکسن بدانید آورده شده است.

واکسن گارداسیل چه کاری انجام می دهد؟

انواع مختلف ویروس اچ پی وی از طریق تماس جنسی گسترش یافته و با اکثر موارد سرطان دهانه رحم در ارتباط است.

گارداسیل 9 نوعی واکسن اچ پی وی است که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید شده. و برای دختران و پسران قابل استفاده است.

این واکسن قبل از قرار گرفتن دختران یا زنان در معرض ویروس می تواند از ابتلا به سرطان دهانه رحم جلوگیری کند.

علاوه بر این در زنان از ابتلا به سرطان واژن و ولوا و همچنین در مردان از زگیل دستگاه تناسلی و سرطان مقعد جلوگیری خواهد کرد.

از لحاظ نظری، واکسیناسیون پسران در برابر انواع اچ پی وی که با سرطان دهانه رحم در ارتباط است با کاهش احتمال انتقال می تواند از دختران در برابر ویروس کمک کند.

انواع خاصی از HPV با سرطان های دهان و گلو نیز مرتبط هستند. بنابراین واکسن گارداسیل احتمالاً از شخص در برابر این سرطان ها نیز محافظت می کند.

چه کسانی به واکسن گارداسیل نیاز دارند؟

واکسن اچ پی وی برای چه کسانی لازم است و چه زمانی باید تجویز شود؟

واکسن گارداسیل (واکسن پیشگیری زگیل تناسلی) بطور معمول برای دختران و پسران 11 یا 12 ساله توصیه می شود. اگرچه احتمال دارد در اوایل 9 سالگی نیز تجویز شود. بهترین حالت این است که دختران و پسران قبل از تماس جنسی و قرار گرفتن در معرض HPV واکسن را دریافت کنند.

تحقیقات نشان داده است که دریافت واکسن در سنین جوانی با شروع زود هنگام فعالیت جنسی ارتباطی ندارد.

واکسن پس از آلوده شدن شخص به HPV به اندازه کافی مؤثر نبوده و یا اصلاً عمل نخواهد کرد. همچنین پاسخ به واکسن در سنین پایین تر بهتر از سنین بالاتر است.

در حال حاضر مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري ها توصيه مي كنند تمام افراد 11 و 12 ساله به جاي برنامه سه دوز قبلی حداقل هر شش ماه یکبار دو دوز واكسن اچ پی وی دريافت كنند.

نوجوانان 9 و 10 ساله و افراد 13 و 14 ساله نیز می توانند بر اساس برنامه به روز رسانی شده دو دوز واکسن دریافت کنند. تحقیقات نشان داده است که برنامه دو دوز برای کودکان زیر 15 سال موثر است.

نوجوانان و جوانانی که دوره واکسن ها را پس از این زمان در سنین 15 تا 26 سالگی شروع می کنند باید سه دوز واکسن دریافت کنند.

مراكز كنترل و پيشگيري از بيماری ها توصیه می کند تمام  افراد در سن 26 سالگی که بطور مناسب واکسینه نشده اند واکسن گارداسیل را دریافت کنند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخیراً استفاده از گارداسیل 9 را برای مردان و زنان در سنین 9 تا 45 سال تصویب كرده است.

بیشتر بخوانید : با درمان زگیل تناسلی و خطرات اچ پی وی آن آشنا شوید

چه کسانی نباید واکسن اچ پی وی دریافت کند؟

چه کسانی نباید واکسن اچ پی وی دریافت کند؟

واکسن گارداسیل یا واکسن اچ پی وی برای زنان باردار و افرادی که بیماری هایی با سطح متوسط ​​یا بسیار شدید دارند توصیه نمی شود.

در صورت بروز آلرژی شدید از جمله آلرژی به مخمر یا لاتکس به پزشک خود اطلاع دهید.

همچنین در صورتی که نسبت به هر یک از اجزای واکسن یا دوز قبلی واکسن واکنش آلرژیک حیاتی داشته اید نباید واکسن دریافت کنید.

قیمت واکسن گارداسیل 1402

واکسن گارداسیل مستقیما از داروخانه تهیه می گردد و مبلغ آن به حساب داروخانه واریز خواهد گردید، لذا ما سفارشات شما را در همان روز از داروخانه تحویل گرفته و با پکیج سرمایشی یا آیس پک به شما تحویل خواهیم داد.

هزینه دولتی واکسن گارداسیل به ازای هر دوز 1,890,000 تومان است.
که باید 3 دوز از این واکسن طی 6 ماه تزریق گردد.

قیمت آزاد هر دوز واکسن اچ پی وی 2,950,000 تومان است.

واکسن نه گانه گارداسیل از طرف دولت وارد نمیشود، بنابراین فقط با تعرفه خصوصی قابل خریداری است. واکسن گارداسیل نه گانه نیز مانند سایر واکسن های HPV باید در 3 دوز و طی 6 ماه تزریق گردد. تعرفه آزاد این واکسن یه ازای هر دوز 14.000.000 تومان در بازار آزاد است.

هزینه واکسن گارداسیل

چه فاکتورها و عواملی بر روی هزینه واکسن گارداسیل تاثیر می گذارد؟

قیمت واکسن‌های HPV یا گارداسیل معمولاً تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرند که شامل موارد زیر هستند:

۱. تولید و توزیع: هزینه‌های تولید، حمل و نقل و ذخیره‌سازی واکسن‌ها می‌تواند بر قیمت آن‌ها تأثیر بگذارد.

۲. تحقیق و توسعه: هزینه‌های پژوهش و توسعه واکسن جدید را نباید فراموش کرد. این هزینه‌ها ممکن است به دلیل تحقیقات بالینی و گسترده بودن آزمایشات بالینی بسیار بالا باشند.

۳. تقاضا و عرضه: در صورتی که تقاضای واکسن بیشتر از تقاضای قابل تأمین باشد، قیمت واکسن افزایش می‌یابد.

۴. سطح رقابت: وجود رقبا برای تولید و توزیع واکسن ممکن است باعث کاهش قیمت واکسن شود.

۵. جنبه‌های سیاسی: برخی کشورها ممکن است به دلایل سیاسی تصمیم بگیرند قیمت واکسن را افزایش دهند یا کاهش دهند.

هزینه واکسن گارداسیل نیز تحت تأثیر همین عوامل است.

خطرات واکسن اچ پی وی برای سلامتی

آیا واکسن زگیل تناسلی خطرات سلامتی یا عوارض جانبی دارد؟

اثرات معمولاً به طور کلی خفیف است. شایع ترین عوارض جانبی واکسن های گارداسیل شامل درد، تورم یا قرمزی در محل تزریق است.

گاهی پس از تزریق دچار سرگیجه شده یا از حال خواهید رفت. نشستن به مدت 15 دقیقه بعد از تزریق می تواند احتمال غش کردن را کاهش دهد. همچنین احتمال دارد سردرد، حالت تهوع، استفراغ، خستگی یا ضعف نیز رخ دهد.

مراكز كنترل و پيشگيری از بيماري ها و سازمان غذا و داروی ایالات متحده همچنان نظارت بر واكسن ها را برای مشكلات غیرمعمول یا شدید ادامه می دهند.

در صورت قرار نگرفتن در گروه سنی توصیه شده برای واکسن چگونه می توان از خود در برابر سرطان دهانه رحم محافظت کرد؟

اچ پی وی از طریق تماس جنسی دهانی، واژینال یا مقعدی گسترش می یابد. برای محافظت از خود در برابر این ویروس هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید.

علاوه بر این سیگار نکشید چراکه این امر خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد.

در مراحل اولیه برای تشخیص سرطان دهانه رحم به پزشک مراجعه کنید. و تست های منظم پاپ اسمیر که در سن 21 سالگی شروع می شود را انجام دهید.

در صورت مشاهده هرگونه نشانه یا علائم سرطان دهانه رحم، خونریزی واژن پس از رابطه جنسی، میان دوره های قاعدگی یا پس از یائسگی، درد لگن یا درد هنگام رابطه جنسی سریعاً به بدنبال مراقب پزشکی باشید.

آیا واکسن گارداسیل برای افراد فعال جنسی تأثیری دارد؟

بله، حتی اگر قبلاً یک نوع HPV داشته باشید باز هم می توانید از واکسن استفاده کنید. چرا که از شما در برابر سایر گونه هایی که هنوز ندارید محافظت می کند. با این حال هیچ یک از واکسن ها نمی توانند عفونت موجود را درمان کنند و تنها از شما در برابر سویه های خاص اچ پی وی که قبلاً در معرض آن نبوده اید محافظت می کنند.

آیا زنانی که واکسن HPV دریافت کرده اند همچنان به آزمایش پاپ اسمیر نیاز دارند؟

بله، واکسن گارداسیل جایگزین آزمایش های پاپ اسمیر در نظر نگرفته شده است. غربالگری مرتب برای سرطان دهانه رحم از طریق آزمایشات منظم پاپ اسمیر که از 21 سالگی شروع می شود بخش اساسی مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه برای زنان است.

آیا واکسن اچ پی وی برای ثبت نام در مدارس لازم است؟

واکسن گارداسیل بخشی از برنامه معمول واکسن های دوران کودکی است. تصمیم بر اینكه آیا واكسن به شرط ثبت نام در مدرسه تبدیل شود بر عهده دولت است.

کلینیک الهام با بهره گیری از پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه های اورولوژی، زنان، ناتوانی های جنسی و بیماری های جنسی و درمان زگیل تناسلی خدمات لازم جهت مشاوره، تشخیص و درمان انواع بیماری های جنسی را ارئه می دهد.

برای دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری برای درمان زائده های پوستی، با شماره تلفن های : ۰۲۱۸۸۰۷۳۱۳۶ و یا از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ با شماره ۰۹۳۳۷۸۳۶۸۲۰ در تماس باشید.
سایر شماره تماس های کلینک : 02188591523 و 02188591358
آدرس ما را در صفحه تماس با ما مشاهده کنید.

دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری
امکان برقرار تماس از طریق شماره موبایل 09304182098

به صورت تلفنی و یا ارسال پیام واتساپ و تلگرام در هر ساعتی از شبانه روز

دیدگاه خود را بنویسید

0 دیدگاه در مورد "واکسن گارداسیل + هزینه واکسن اچ پی وی" ثبت شده
    اولین دیدگاه و یا پرسش را از طریق فرم بالا ثبت کنید 👆😍