سوالات متداول

سوالات اورولوژی، کلیه و مجاری ادراری

پاسخ به پرسش‌های متداول

بیماری‌های اورولوژی، مشکلات جنسی مردان و زنان و بیماری های کلیه و مجاری ادراری از جمله مباحثی هستند که در ذهن افراد سوالات بسیار زیادی را به وجود می‌آورد. ما در این صفحه سعی میکنیم تا به برخی از این پرسش‌ها که مراجعه کنندگان روزانه از ما سوال می کنند، پاسخ دهیم. از آنجایی که نمی‌توان به بسیار از مشکلات پاسخ قطعی داد در صورتی که با یک مشکل اساسی مواجه هستید که ذهن و یا زندگی روزمره شما را درگیر کرده است جهت دریافت راهنمایی‌های لازم، از پزشک متخصص و دریافت نوبت، با ما تماس بگیرید.

بله، اما فقط یک الی دو سانتی متر، آن هم با عمل جراحی. هیچ دارو و دستگاهی در جهان وجود ندارد که بتواند طول آلت تناسلی را حتی به اندازه دو میلی متر افزایش دهد. برای افراد چاق که ممکن است بخشی از آلت تناسلی آنها اصطلاحا دفن شده باشد کاهش وزن قابل توجه، موثر است.

طول آلت تناسلی در حالت کشیده یا نعوظ نباید از 8 یا 9 سانتی متر کمتر باشد، در غیر این صورت به مداخلات پزشکی نیاز دارد.

در صورتی که طول آلت تناسلی شما در حالت کشیده یا نعوظ، بیشتر از 8 یا 9 سانتی متر است، افزایش قطر آلت برای شما توصیه می شود، چرا که واژن، قطر را بیشتر احساس می کند و رابطه جنسی بهتری برقرار خواهید کرد.

در صورتی که از انجام وازکتومی شما بین سه تا پنج سال گذشته باشد، این عمل قابل برگشت است و می توان لوله های اسپرم بر را دوباره به هم متصل کرد اما اگر بیش از 9 سال از عمل شما گذشته باشد، احتمال بازگشت به کمتر از 5 درصد کاهش می یابد.

بلافاصله پس از عمل وازکتومی، بیش از دو ساعت رانندگی نکنید. تا دو هفته وزنه یا جسم سنگین بلند نکنید. تا دو هفته رابطه جنسی نداشته باشید و تا دو ماه پس از انجام وازکتومی، رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید چرا که هنوز هم میزان اندکی اسپرم درون لوله های اسپرم بر وجود دارد.

انواع بیماری های پروستات وجود دارد، از التهاب گرفته تا سرطان و همه این ها قابل درمان هستند (البته تشخیص زودهنگام، شرط اصلی درمان است)

خیر، ویروس HPV فقط لایه سطحی پوست (اپیدرم) را درگیر می کند و وارد خون نمی شود. بنابراین سم زدایی و پاکسازی خون از ویروس HPV صحت ندارد.

حداکثر زمان عمر ویروس HPV پس از برداشتن یا از بین بردن زگیل ها بین 6 ماه تا دو سال است، البته به این نکته توجه کنید که اگر شریک جنسی شما به این ویروس مبتلا باشد و اقدامات درمانی انجام ندهد، ممکن است زمان درمان شما بسیار طولانی تر هم بشود.

در صورتی که شریک جنسی شما به این ویروس مبتلا نشده باشد، زگیل های شما از بین بروند، سیستم ایمنی بدن شما ضعیف نباشد و شما تحت درمان باشید، این ویروس در بدترین حالت، دو تا سه سال در بدن شما باقی خواهد ماند.

کم خطرترین و بهترین راه برای زگیل های کوچک و سطحی کرایوتراپی است. لیزر به علت گرمای بیش از اندازه و تبخیر زگیل، ممکن است باعث انتشار ویروس شود.

ابتدا باید علت را جویا شد. گاهی اوقات، فرد رابطه منظم جنسی ندارد، مثلا ماهی یک بار یا دو ماهی یک بار رابطه جنسی برقرار می کند. زود انزالی زمانی معنا پیدا می کند که شما رابطه جنسی منظم داشته باشید و سپس برای درمان اقدام کنید.

پاسخ به پرسش‌های متداول
تماس و دریافت مشاوره
برای دریافت نوبت و بهره‌مندی از خدمات درمانی کلینیک اورولوژی الهام با ما تماس بگیرید

فرم ارسال سوالات و پرسش‌ها

شما می توانید از طریق فرم زیر سوالات و پرسش‌های خود را ارسال کنید