ترس از ابتلا به سرطان بیضه در جوانان

مردان جوان بیش از هر سرطان دیگری نگران سرطان بیضه هستند. از ده سرطان رایج که مردان زیر ۲۵سال دغدغه آنها را دارند، ۳۲ درصد مربوط به سرطان بیضه می شود. شاید این ترس بیش از حد باشد. سرطان بیضه زیاد رایج نیست و از بین هر ۲۵۰ مرد یک مورد دچار این مشکل در طول زندگی خود می شود (در مقایسه با ریسک خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان که یک به هشت است).

طبق تخمین ها امسال برای ۹۶۰۰ مرد در آمریکا تشخیص سرطان بیضه زده شود. یعنی اندکی کمتر از میزان تخمین برای سرطان پروستات (با ۱۹۱.۹۰۰ تشخیص جدید در سال جاری).

طبق اعلام انجمن آمریکایی آنکولوژی، سرطان بیضه یکی از شایع ترین سرطان های تشخیصی در مردان جوان است. برای حدود ۳۰۰۰ مرد بین ۲۰ تا ۲۹ سال و ۳۱۰۰۰ مرد بین ۳۰ تا ۳۹ سال، امسال تشخیص سرطان بیضه داده خواهد شد.

در صورت تشخیص زود هنگام، این سرطان بسیار درمان پذیر خواهد بود یعنی با نرخ حیات ۵ ساله.

این اطلاعات بر اساس نتایج حاصل از تحقیقات بر روی مردانی به دست آمد که علائم این بیماری را داشتند.

سرطان بیضه

بیشتر بخوانید : سونوگرافی بیضه : کاربردها و انتظارات

در واقع سرطان بیضه درد ایجاد نمی ‌کند اما ممکن است در عوض توده و تورم به وجود بیاورد.

درک مفهوم خطر بیشتر غریزی است تا عقلانی. در مردان جوان و در سال‌ های پیک باروری آنها، درک مفهوم خطر بیشتر مربوط به اندام تناسلی آنها است.

به رغم این ترس ‌ها، تحقیقی به تازگی نشان داد ۴۵ درصد از مردان هرگز خود را برای سرطان معاینه نمی‌ کنند یا به ندرت این کار را انجام می دهند.

در حالی که خود آزمایی مکرر توسط پزشکان توصیه می شود، اما توصیه رسمی غربالگری به شمار نمی آید.

همچنین تصورات غلطی درباره علت بروز سرطان بیضه وجود دارد. این تحقیق مشخص کرد ۴۰ درصد از مردان معتقدند لباس های تنگ، استفاده از دوچرخه های ثابت و یا رابطه جنسی زیاد یا کم می تواند منجر به این سرطان شود.

البته هیچ یک از این موارد به سرطان ارتباطی ندارند. با افزایش سن مردان، نگرانی درباره این نوع سرطان کمترمی شود و دغدغه سرطان های دیگر افزایش می یابد.

در مردان بین ۴۵ تا ۵۴ سال، تنها ۷ درصد از نگرانی سرطان ها درباره سرطان بیضه است در حالی که سرطان پانکراس و روده دغدغه های بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

شما می توانید در صورت مشاهده هر گونه علائم سرطان بیضه با کلینیک الهام تماس گرفته و برای معاینه حضوری و یا دریافت مشاوره غیر حضوری اقدام کنید.

برای دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری برای درمان زائده های پوستی، با شماره تلفن های : ۰۲۱۸۸۰۷۳۱۳۶ و یا از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ با شماره ۰۹۳۳۷۸۳۶۸۲۰ در تماس باشید.
سایر شماره تماس های کلینک : 02188591523 و 02188591358
آدرس ما را در صفحه تماس با ما مشاهده کنید.

دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری
امکان برقرار تماس از طریق شماره موبایل 09304182098

به صورت تلفنی و یا ارسال پیام واتساپ و تلگرام در هر ساعتی از شبانه روز

دیدگاه خود را بنویسید

0 دیدگاه در مورد "ترس از ابتلا به سرطان بیضه در جوانان" ثبت شده
    اولین دیدگاه و یا پرسش را از طریق فرم بالا ثبت کنید 👆😍