الکتروکوتر زگیل تناسلی یا سوزاندن زگیل تناسلی با الکتروکوتر

سوزاندن زگیل تناسلی با الکتروکوتر

درمان زگیل تناسلی با الکتروکوتر

در روش الکتروکوتر زگیل های روی آلت تناسلی، واژن یا اطراف مقعد را با استفاده از یک پروب برق دار با ولتاژ پایین می سوزانیم.

درمان زگیل تناسلی با الکتروکوتر

الکتروکوتر برای درمان زگیل معمولا در مطب پزشک یا کلینیک انجام می شود و برای تسکین درد، یک داروی بی حسی به بیمار تزریق می شود.

بسته به تعداد زگیل هایی که باید از بین بروند، گاهی از داروهای بیهوشیِ عمومی نیز حین الکتروکوتر استفاده خواهد شد.

الکتروکوتر معمولا زگیل ها را از بین می برد، اما احتمال عود کردن زگیل تناسلی وجود دارد.

ویروس پاپیلومای انسانی (اچ پی وی) رایج ترین بیماری مقاربتی است. اچ پی وی انواع مختلفی دارد و بسیاری از آن ها هیچ علائمی ایجاد نمی کنند.

HPV (اچ پی وی) چیست

اچ پی وی نوعی عفونت مقاربتی است که از طریق تماس پوستی منتقل می شود. بر اساس تخمین ها بیش از 200 نوع مختلف اچ پی وی وجود دارد.

ویروس اچ پی وی یکی از رایج ترین عفونت های مقاربتی است که باعث ایجاد زگیل تناسلی و سرطان های مقعد، دهانه رحم، دهان و گلو، آلت تناسلی، واژن و رحم می شود.

واکسن های اچ پی وی از عفونت ناشی از انواع خاصی از ویروس محافظت می کنند. اما لازم است بدانید که این واکسن ها پس از آلوده شدن به ویروس آن را از بین نمی برند.

برخی از انواع این ویروس باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند و بسیاری دیگر، هیچ علائمی ایجاد نمی کنند. زگیل های تناسلی که قابل مشاهده هستند، با الکتروکوتر درمان می شوند.

بنابراین شاید فرد نداند که به ویروس آلوده است، اما همچنان آن را به شرکای جنسی خود منتقل می کند.

بیشتر بخوانید : هزینه و درمان زگیل تناسلی + عکس

زگیل تناسلی چیست

زگیل های تناسلی زائده هایی هستند که در زنان روی واژن، مقعد یا دهانه رحم تشکیل می شوند.

این زگیل ها معمولا به شکل برآمدگی روی پوست هستند که در عرض چند هفته یا احتمالا ماه‌ ها پس از قرار گرفتن در معرض نوع ویروسی که منجر به ایجاد زگیل می شود ظاهر خواهند شد.

در محل زگیل ها احساس درد و خارش وجود ندارد. در صورت وجود زگیل توصیه می شود هیچ گونه تماس جنسی نداشته باشید، زیرا در این زمان خطر انتقال اچ پی وی به شریک زندگی بیشتر است.

زگیل تناسلی در صورتی که درمان نشود معمولا پخش می شود و تعداد آن افزایش می یابد.

استفاده از الکتروکوتر برای برداشتن زگیل تناسلی

اچ پی وی چگونه با استفاده از الکتروکوتر درمان می شود

الکتروکوتر نوعی روش جراحی است که زائده های غیرطبیعی مانند زگیل های تناسلی را از بین می برد. این روش معمولا برای برداشتن برخی زگیل های مقاوم یا بزرگ توصیه می شود.

پزشک در طول عمل برای کاهش ناراحتی بیمار ناحیه مورد نظر را با استفاده از یک بی حس کننده موضعی بی حس می کند. سپس از یک پروب کوچک برای انتقال جریان الکتریکی به زگیل ها استفاده می شود که طی آن بافت زگیل را می سوزانیم.

پس از درمان در محل جراحی کمی احساس درد، تورم و حساسیت خواهید داشت. این علائم چند روز پس از عمل از بین می روند و پوست بهبود می یابد.

الکتروکوتر، زگیل ‌تناسلی یا زگیل معمولی را از بین می‌ برد، اما احتمالا هنوز به عفونت اچ پی وی مبتلا هستید و باید مراقبت باشید و هنگام برقراری رابطه جنسی برای جلوگیری از سرایت ویروس به شریک جنسی از محافظ استفاده کنید.

اگر برای درمان اچ پی وی یا سایر مشکلات دستگاه تناسلی به کمک نیاز دارید، برای رزرو نوبت با کلینیک ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : علائم تشخیص زگیل تناسلی در مردان

انتظارات از الکتروکوتر زگیل تناسلی

زمان بهبودی به محل و تعداد زگیل ها بستگی دارد.

  • پس از جراحی احتمالا کمی درد، تورم و قرمزی خواهید داشت.
  • بهبودی معمولا 2 هفته طول می کشد.
  • اگر ناحیه زیادی از بافت را بسوزانیم، بهبودی مدت زمان بیشتر طول خواهد کشید.
  • پس از درمان احتمالا جای زخم باقی می ماند.

خطرات الکتروکوتر در درمان زگیل تناسلی

موارد زیر از جمله خطرات الکتروکوتر هستند:

  • خون ریزی : در الکتروکوتر زگیل تناسلی، معمولا بیمار خون بسیار کمی از دست می دهد، زیرا الکتروکوتر رگ‌ های خونی را هنگام از درمان زگیل ها می ‌بندد.
  • عفونت : گاهی در زمان انجام عمل برای کاهش خطر عفونت آنتی بیوتیک تجویز می شود.
  • درد : شاید تا چند روز پس از انجام الکتروکوتر لازم باشد دارو مصرف کنید.

مزیت جراحی با الکتروکوتر این است که اکثر زگیل‌ ها در یک مرتبه از بین می روند، اما گاهی احتمال عود زگیل ها نیز وجود دارد. برداشتن زگیل های معمولی یا زگیل تناسلی از طریق جراحی نیاز به آموزش بالینی قابل توجه، تجهیزات کافی و مراجعات طولانی تری دارد.

برای جلوگیری از ایجاد زخم باید مراقب عمق الکتروکوتر باشید. در تکنیکی دیگر می توان زگیل تناسلی را پس از ایجاد برش مماسی با یک قیچی ظریف یا چاقوی جراحی، با لیزر 2CO یا کورتاژ برداشت.

از بین بردن زگیل های بزرگ از طریق درمان جراحی از جمله لیزر 2CO بیشترین اثر را دارد. چنین درمانی برای زگیل های داخل مجاری ادراری و به ویژه زگیل هایی که به درمان های دیگر پاسخ نداده اند نیز مفید است.

لازم است الکتروکوتر زگیل های تناسلی و دهانی را در اتاقی انجام دهیم که دارای تهویه است؛ با استفاده از اقدامات ایمن و استاندارد.

تفاوت الکتروکوتر و کرایوتراپی در درمان زگیل

کرایوتراپی روشی است که توسط پزشک انجام می شود و زگیل ها از طریق سرما، منجمد می شوند و طی چند روز کاملا از بین می روند. پزشک باید در انجام صحیح این درمان آموزش دیده باشد زیرا سرمای بیش از حد یا کم منجر به بروز عوارض یا کاهش اثربخشی می شود.

در این روش درمانی، احساس درد خفیف و در برخی موارد تاول مشاهده می شود.

اگر زگیل در نواحی زیادی وجود داشته باشد یا بزرگ باشد، برای راحتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده می کنیم.

برای مطالعه مقالات خارجی در الکتروکوتر زگیل تناسلی، روی این لینک ضربه بزنید.

الکتروکوتر معمولا برای زگیل هایی استفاده می شود که به کرایوتراپی مقاوم هستند. برای درمان انوع زگیل های تناسلی می توانید به کلینیک اورولوژی الهام مراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری برای درمان زائده های پوستی، با شماره تلفن های : ۰۲۱۸۸۰۷۳۱۳۶ و یا از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ با شماره ۰۹۳۳۷۸۳۶۸۲۰ در تماس باشید.
سایر شماره تماس های کلینک : 02188591523 و 02188591358
آدرس ما را در صفحه تماس با ما مشاهده کنید.

دریافت مشاوره و یا نوبت حضوری
امکان برقرار تماس از طریق شماره موبایل 09304182098

به صورت تلفنی و یا ارسال پیام واتساپ و تلگرام در هر ساعتی از شبانه روز

دیدگاه خود را بنویسید

0 دیدگاه در مورد "الکتروکوتر زگیل تناسلی یا سوزاندن زگیل تناسلی با الکتروکوتر" ثبت شده
    اولین دیدگاه و یا پرسش را از طریق فرم بالا ثبت کنید 👆😍